نکته : در این آموزش از نرم افزار ۷.۰ PdfGraber استفاده شده است که برای تبدیل فایل ها به سند ورد نرم افزاری کاربردی، کامل و قدرتمند میباشد. پس ابتدا این نرم افزار را دانلود کرده و سپس مراحل زیر را پیگیری نمایید.

نکته : به علت رعایت نمودن قانون کپی رایت از سوی وب سایت، از قرار دادن لینک این نرم افزار برای دانلود معذوریم.

نکته : اگر از نسخه ریجیستر نشده و یا کرک نشده این نرم افزار و در حالت Demo استفاده میکنید، پس از تبدیل فایل PDF به ورد در متن سند ورد شاهد قرارگیری علامت X بجای برخی از کلمات از سوی نرم افزار خواهید بود.

اطلاعات و تنظیمات نرم افزار تبدیل فایل PdfGrabber

پس از باز کردن محیط نرم افزار ۷.۰ PdfGrabber ابتدا باید اقدام به انتخاب نوع خروجی نمایید. من برای این آموزش قصد دارم به همراه شما فایل PDF ورودی را به سند ورد در خروجی تبدیل نمایم. ابتدا بر روی آیکون Word که در نوار ابزار اصلی برنامه قرار دارد کلیک کنید و با باز شدن کادر زیر مجموعه های آن گزینه (Text-Based (Tabulator را انتخاب نمایید.

آموزش کاربردی و کامل تبدیل فایل PDF به ورد فارسی-1

حال در محیط برنامه با سه ناحیه اصلی زیر مواجه خواهید شد.

آموزش کاربردی و کامل تبدیل فایل PDF به ورد فارسی-2

ناحیه Select PDF file to export

در این ناحیه میتوانید اقدام به وارد کردن فایل PDF نمایید. درصورتی که چند فایل را وارد کرده باشید با تیکدار نمودن فایل مورد نظر تنها همان فایل را تبدیل خواهید کرد.

ناحیه Export Option

مهمترین گزینه موجود در این ناحیه مربوط به محل ذخیره سازی سند ورد تبدیل شده میباشد. محل ذخیره سازی (که بصورت پیش فرض در نظر گرفته شده است) در کنار گزینه Output Directory قرارد داده شده است.

نکته : برای تغییر مسیر ذخیره سازی میتوان با کلیک بر روی آدرس محل (که بصورت لینک دار میباشد) و باز شدن پنجره فایل های کامپیوتر اقدام به تغییر محل ذخیره سازی نمود.

ناحیه Page range & export

در این ناحیه دو گزینه All Pages و Select Pages گنجانده شده است. گزینه All Pages در حالت پیش فرض توسط برنامه تیک دار میباشد و با انتخاب آن از تمامی صفحات موجود در فایل PDF خروجی گرفته خواهد شد. اما با انتخاب گزینه Select Pages کاربر قادر خواهد بود تا از صفحات خاص و مورد نظر خود خروجی گرفته و این صفحات را تبدیل نماید. برای این کار کافیست این گزینه را تیک دار نوده و در فیلد روبروی آن شماره صفحات را وارد نمایید.

پس از باز شدن نرم افزار به یکی از سه روش زیر اقدام به وارد کردن فایل PDF مورد نظر به ناحیه Select PDF file to export نمایید.

۱. کلیک بر روی سربرگ File که در نوار بالایی نرم افزار قرار داده شده و با باز شدن کادر زیر مجموعه ها گزینه Add را انتخاب نمایید.

آموزش کاربردی و کامل تبدیل فایل PDF به ورد فارسی-3

۲. بر روی دکمه Add موجود در زیر کادر Select PDF file to export کلیک کنید.

آموزش کاربردی و کامل تبدیل فایل PDF به ورد فارسی-4

در دو روش بالا پنجره جستجو در فایل های سیستمی شما باز خواهد شد و شما را قادر میسازد تا با رجوع به محل ذخیره فایل، آن را انتخاب و به برنامه وارد کنید.

۳. دراگ کردن فایل PDF به کادر Select PDF file to export

پس از وارد کردن فایل مورد نظر بر روی دکمه Export که در گوشه سمت راست پایین برنامه قرار دارد کلیک کنید.

آموزش کاربردی و کامل تبدیل فایل PDF به ورد فارسی-5

با باز شدن پنجره جدید تنظیمات زیر را در آن انجام دهید:

۱. Output Format را بر روی گزینه Word 2003 Document  قرا دهید تا بهترین خروجی را برای زبان فارسی داشته باشید و از بهم ریختگی متن پس ار تبدیل جلوگیری گردد.

۲. text Alignment را بروی گزینه (Layout (Tab Stop تنظیم نمایید.

۳. گزینه های Image و Lists و Embed Font دز حالت پیش فرض تیکدار (انتخاب شده) هستند. در این حالت تنها متون،تصاویر و لیست های موجود در فایل PDF خروجی خواهند داشت. اگر قصد دارید تمامی جداول، خطوط و مواردگرافیکی دیگر نیز در خروجی قرار داده شوند (از آنها خروجی گرفته شود) گزینه های Tables و Export Lines as Graphic را نیز تیک دار نمایید.

آموزش کاربردی و کامل تبدیل فایل PDF به ورد فارسی-6

پس از انجام تنظیمات گفته شده در بالا بر روی دکمه OK که در پایین این پنجره قرار داده شده است کلیک کرده تا نرم افزار شروع به تبدیل فایل PDF انتخاب شده به یک سند ورد نماید. این کار توسط نرم افزار به سرعت انجام میپذیرد و در پایان شاهد قدرت آن در تبدیل فایل ها خواهید بود.